Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

NOVINKY

arr3Doprava Levoča a okolie ZDARMANovinka: doprava šamotových komínov a ich komponentov, krbov, krbových materiálov, nerezových...

TOVAR V AKCII

naša cena 26,27 EUR
naša cena 32,16 EUR
naša cena 36,00 EUR

Partneri

 

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 26,27 EUR
naša cena 10,20 EUR

KONTAKTY

BEDAP spol. s r.o.
Jána Francisciho 1727/17
054 01 Levoča
tel: 0948475460, 0904577141
bedapsro@gmail.com

Voľné články
Komínové krycie dosky

Veľmi významnou a dôležitou súčasťou každého objektu je komín. Komín je určený na napojenie spotrebičov (pece, kachle, krbové vložky, kotly) a jeho účelom je odvádzanie spalín od spotrebičov alebo aj na účel odvetrávania objektov (napojenie odsávania vlhkosti, odvetrávanie, napojenie digestoru atď.) Kombinácia vývodu spalín s možnostou odvetrávania v jednom komínovom prieduchu je však neprípustná.


Moderné komíny musia spĺnať všetky bezpečnostné podmienky najmä z hľadiska požiarnej ochrany.Pri používaní komínov je dôležitá aj ich údržba - čistenie, ktorá nám zabezpečuje ich spoľahlivú prevádzku. Komíny môžu byť postavené z rôzných druhov stavebného materiálu a to: komíny z komínových

-tvárnic (betónové,tehlové,keramzitové), ich súčastou sú aj komínové vložky (šamotové tvarovky, nerezové rúry, flexibilné nerezové hadice, hlinikové flexi hadice) a izolačné komponenty, ktoré zabezpečujú aby na komínové vložky najmä v zimnom období nepôsobili veľké vonkajšie teplotné rozdiely (šoky) pri ich používaní.

Veľmi dôležitou súčasťou každého komína je nadstrešná časť ukončená komínovou čiapkou, prípadne protidažďovou strieškou s meidingerovou hlavicou (nerezovým kónusom) alebo je nadstrešná časť ukončená nerezovými otáčavými hlavicami rôznych tvarov  podľa požadovaného účelu. Hlavnou súčasťou komínového telesa je komínová čiapka, ktorá je veľmi dôležitá pri ochrane telesa komína pred poveternostnými vplyvmi (dážď, sneh) a ktorá chráni teleso komína pred nasiakaním zvrchu a tým zabraňuje najmä v zimnom období pri mrazoch striedajúcich sa s teplom v deštrukcii komínového telesa. Pri výbere komínovej čiapky na výstavbu, prípadne rekonštrukciu komína je potrebné poznať vonkajšie rozmery komínového telesa ako aj rozmer vnútorného prieduchu komínového telesa. Od týchto rozmerov sa odvíja potreba zabezpečenia komínovej čiapky takých rozmerov aby jej presah od vonkajšej steny telesa komína po stranách bol dostatočný na odvádzanie dažďovej vody, (snehu). Odporúčaný presah je 30 až 70mm. Veľmi dôležitý je aj rozmer otvoru v komínovej čiapke, ktorý by mal byť väčší po obvode oproti otvoru v komíne o 20mm.