Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Úvod » Komínové krycie dosky » Komínová krycia doska 560x560x60mm, o260


        

Komínová krycia doska 560x560x60mm, o260

Komínová čiapka

top produkt

 

Číslo produktu: 910
naša cena bez DPH: 19,20 EUR
naša cena s DPH (20 %):
23,04 EUR

Krycie dosky dodávame len paletovou dopravou. Cena prepravy bude oznámená emailom podľa lokality dodania. Orientačná cena prepravy 30 až 40 eur s DPH/paleta. Tovar odosielame až po úhrade predfaktúry ktorú je potrebné označiť pri zadaní objednávky.

 

Komínová krycia doska odľahčená o rozmeroch 560x560x60mm, prieduch Ø260 s okapovým nosom (vnútorný rozmer krycej dosky medzi nosmi je 510x510mm).

Najpoužívanejšie komínové krycie dosky sú vyrobené z vibrovaného betónu, ale v poslednom období sa čoraz viac začínajú používať komínové krycie dosky vyrobené z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele (nerezová oceľ hrúbky 0,8mm). Pre porovnanie týchto dvoch typov komínových krycích dosiek je potrebné uviesť ich výhody a nevýhody. Betónové krycie dosky s okapovým nosom a odľahčením ktoré sú vyrobené z kvalitného vibrovaného betónu a sú armované, spĺnajú takmer všetky parametre, aby chránili teleso komína voči nepriaznivým poveternostným vplyvom.

Medzi ich výhody patrí:

- cenová dostupnosť

- jednoduchá montáž (lepenie na maltu, alebo montážnú penu)

- minimálna nasiakavosť

 

Nevýhody:

- objemová hmotnosť (váha) najmä pri ťažko dostupných komínoch